En iyi Local SEO Kaynakları – Yerel & Bölgesel SEO

İnsanların %95’i yerel bir işletme hakkında internetten bilgi alıyor. Yerel aramalar bu kadar önemliyken bu yazımızda ilk önce en iyi 10 İngilizce yabancı kaynağı siz değerli takipçilerimizle paylaşacağız. Daha sonra, lokal arama motoru optimizasyonu için en iyi 10 öneri özetini vereceğiz.

1- Search Engine Journal

En iyi Local SEO Kaynakları - Yerel & Bölgesel SEO - 6c20c74ef6ce563569d8c6fc7447350b47752140224d5a796065e792b7650042 (1)
Local Search Archives
Learn the latest trends and tips that will help your local business grow using local search optimization, local marketing, and local advertising.

2003 yılında Florida’da kurulan SEJ, aylık 1.5 milyondan fazla ziyaretçiye sahiptir. SEO, ücretli arama, içerik pazarlaması ve SEO alanında güçlü içerikler üretir. 15’den fazla çalışana sahip web sitesinin kurucusu Loren Baker’dir.

2- BrightLocal

BrightLocal, yerel seo çalışmalarınızda alıntıları ve incelemeleri yönetmenizi sağlayan raporlama ve çok kullanışlı online araçtır. 14 günlük ücretsiz deneme sunan web sitesi, yerel sıralamaları da takip etmenize olanak sağlar. Blog bölümünde bölgesel seo adına uzman ipuçları, orijinal araştırmalar ve kılavuzlar sunmaktadır. 2008 yılında İngiltere’de kurulmuştur ve 60’dan fazla çalışana sahiptir.

3- Whitespark

En iyi Local SEO Kaynakları - Yerel & Bölgesel SEO - https%3A%2F%2Fwhitespark (5)
Local SEO Archives - Whitespark
Learn the core elements of Local SEO, how to build a foundation, critical components to successfully implement a campaign. Articles covering topics from ranking factors, on-site optimization, reviews, and more.

Yerel alıntı bulucu, Google inceleme bağlantısı oluşturucu araçlarıyla ön plana çıkan Whitespark, çevrimiçi işletmelerin vazgeçilmez araçlarından bir tanesidir. 2005 yılında Kanada’da kurulan şirket 30’dan fazla çalışana sahiptir. Yext alternatifi olarak gösterilen web sitesi, faydalı yerel seo araçlarına sahiptir.

4- Local Visibility System

En iyi Local SEO Kaynakları - Yerel & Bölgesel SEO - https%3A%2F%2Fwww.localvisibilitysystem (7)
Blog | Getting Visible in Local Search | Local Visibility System
A blog for business owners who want to get their businesses more visible in the local search results.

Küçük işletmelere ve kobilere yardım etme konusunda uzmanlaşmış pazarlama şirketidir. Philip Rozek tarafından 2009 senesinde oluşturulmuştur.

5- Local SEO Guide

LSG SEO (Local SEO Guide) yaklaşık 20 çalışanı ile 2006 yılından beri hizmet vermektedir. California merkezli şirket, lokal seo üzerine yararlı blog yazıları ve rehberleri yayınlamaktadır.

6- Sterling Sky

En iyi Local SEO Kaynakları - Yerel & Bölgesel SEO - https%3A%2F%2Fwww.sterlingsky (11)
Blog - Sterling Sky Inc
Google just confirmed the first local algorithm update in 2 years. To be clear, we think there have been several updates since 2021 but it’s pretty uncommon for Google to announce or confirm updates to the local algor...

Sterling Sky Inc, Joy Hawkins tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Bünyesindeki yerel seo uzmanlarıyla birlikte sonuç odaklı bir ajanstır. İşletmenizi dijital dünyada büyütmek için SterlingSky’a kulak asın.

7- Online Ownership

En iyi Local SEO Kaynakları - Yerel & Bölgesel SEO - https%3A%2F%2Fonlineownership (13)
SEO Blog with the Focus on Local SEO - Online Ownership
The Online Ownership SEO Blog provides information, tips and help you with SEO questions and updates, that affects local search results and Google Business Listings

İngiltere merkezli bu şirket, Google Benim İşletmem Ürün Uzmanları ile 2005 yılından beri hizmet vermektedir.

8- Local Search Forum

En iyi Local SEO Kaynakları - Yerel & Bölgesel SEO - a4ea8d4cdb1d1e84cfe710cc59789d55d0aa06805cc24733a3ead17be9a9e40a (15)
Local Search Forum
A forum for local search professionals, consultants, and business owners to learn everything that's going on currently in the local SEO & Google My Business world.

Local seo üzerine bir forum ve topluluk. Hemen üye olarak tartışmalara katılabilir ya da anonim olarak açılan konulara göz atabilirsiniz.

9- Search Engine Land

Danny Sullivan tarafından 2007 yılında kurulmuştur. SEO ve PCC alanındaki konulara yönelen site, saat başı içerik paylaşımları ile bilinir.

En iyi Local SEO Kaynakları - Yerel & Bölgesel SEO - https%3A%2F%2Fsearchengineland (17)
Local SEO news, analysis, trends, tactics and how-to guides from Search Engin...
Local news, analysis, trends, tactics, and how-to guides from Search Engine Land, the publication SEO & PPC pros rely on.

10- Search Engine Roundtable

Barry Schwartz, Google algoritmaları üzerine benzersiz analizleri ile bilinmektedir. 2002 yılından beri faal bir blog sitesidir.

11- MOZ

En iyi Local SEO Kaynakları - Yerel & Bölgesel SEO - https%3A%2F%2Fmoz (21)
Local SEO | SEO Resources For All Skill Levels
Local SEO is the practice of increasing the search visibility of brick-and-mortar businesses — those with physical locations. This includes claiming a business listing to ensuring a local business appears in a local ...

2004 yılında Rand Fishkin tarafından kurulan Moz.com web sitesini daha çok Domain Otoritesi (DA), Sayfa Otoritesi (PA) ve spam skoru ile tanıyoruz. Ancak Moz Local alanında oldukça başarılı araçlar ve raporlamalar sunuyor. Hemen şimdi web sitesine giderek yerel işletmeniz için ücretsiz listeleme puanı alabilirsiniz.

Etkili 7 Adet Yerel SEO İpucu

#1 Google Benim İşletmem girişi oluşturun: Tüm şirket ayrıntılarına yer verin.

#2 Doğru işletme kategorilerini seçin: En fazla 9 ek kategori ekleyebilirsiniz, bu nedenle bu alanı kullanın.

#3 Hizmet alanlarını doldurun: Posta kodları, mahalle ve şehir gibi bilgileri buraya eksiksiz ve doğru bir şekilde girebilirsiniz.

#4 Mümkün olduğunca çok Google Yorumu toplayın: Olumsuz yorumlar elbette olacak. Bunları fırsata dönüştürün ve profesyonel yaklaşın.

#5 Uygun fotoğraflar, logolar ve videolar ekleyin: Logonuzu ve mağazanızın ön cephesini mutlaka fotoğraf olarak ekleyin. Ayrıca 30 saniyeden kısa olmak şartıyla video’nuzu GMB listenize dahil edebilirsiniz.

#6 Web sitenizi yerel aramalar için optimize edin: Şehir ve anahtar kelime bazlı içerikler üretebilirsiniz. Burada yinelenen içeriğe dikkat edin ve spam yapmamaya özen gösterin.

#7 Açıklama bölümünü iyi şekilde kullanın: Ekstra sinyal için şubenizin ana konumunu şirket açıklamasına ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir